Domů    Napsat mail    Mapa stránek

Rozsvěcení stromečku

se uskutečnilo první adventní neděli, 29.listopadu 2015. Ráno vypadalo, že rozsvěcení stromečku bude dobarveno prvním sněhem. Bohužel si s námi počasí pohrálo a celé odpoledne pršelo. I za takto nepříznivého počasí se nás sešlo mnoho a my, všem zúčastněným, moc děkujeme. Vánoční koledy nám přišel zahrát Jan Forst se skupinou a kdo chtěl, mohl se přidat. Na zahřátí jsme připravily vánoční punč, svařák a čaj, k zakousnutí vánoční perníčky, které jsme napekli v rámci víkendového tvoření. Doufáme, že se nám podařilo navodit vánoční atmosféru. 

Rády bychom Vám popřály v roce 2016 zdraví, štěstí, pohodu, úsměv na tváři a těšíme se na Vás ve "Víkendovém tvoření"

                                                                                                                    Renča, Terka a Vlaďka


Víkendové tvoření č. 5

se uskutečnilo 28. listopadu 2015. Programem dnešního setkání byla výroba adventních věnců. Vytvářelo se, jak z přírodních materiálů (břečťan, buksus, vrbové proutí, jehličnaté vetvičky, ořechy, sušené pomeranče, šišky), tak z materiálů syntetických (stuhy, vánoční kouličky, plastové ozdoby). Velice nás potěšila účast našich věrných příznivců, ale i nových zájemců. Jsme potěšeny, že si k nám nacházejí cestu všechny věkové kategorie :-). Možná se opět opakuji, ale opět vznikly samé originální výrobky, krásné adventní věnce.Děkujeme Všem účastnkům, že nám pomohli vyrobit adventní věnce do našeho chystaného malého vánočního trhu. Výdělek z prodeje adventních věnců a šperků z fimohmoty použijeme na naše další "Víkendové tvoření", které pro Vás chystáme v příštím roce. 

Fotogalerie:

 
 Víkendové tvoření č. 4

- se uskutečnilo 25. října 2015. Programem tohoto setkání bylo pečení vánočních perníčků. Velmi milým překvapením byla účast na tomto 4. setkání "Víkendového tvoření". Recept, na výborné vánoční perníčky, jsme získali od Renatky. Těsto předem připravila a velmi dobře propracovala Terezka. No a my, jsme se pustili do hnětění, válení, vykrajování a nejdůležitější činnosti, zdobení. Provoněli jsme celý obecní úřad, vytvořili krásné originální perníčky  navodili jsme příjemnou blížící se vánoční atmosféru, ale hlavně, jsme opět strávili, a v to pevně doufáme, příjemné nedělní odpoledne. :-)

Fotogalerie:

 Víkendové tvoření č. 3

- se konalo 19. září 2015. Na programu byla výroba šperků a drobných dekorací z fimohmoty. O pomoc jsme požádaly odbornici, paní Irenu, která se výrobou šperků z fimohmoty zabývá. Vysvětlila a názorně nám ukázala, jak s touto hmotou pracovat. Takže jsme modelovali, barevně ladili, vykrajovali a zapékali hotové výrobky. Vznikly krásné šperky a drobné dekorace. 

Celá kolekce přívěsků a naušnic bude v prodeji na chystaném malém vánočním trhu, spolu s rozsvěcením stromečku.

Fotogalerie:
Víkendové tvoření č. 2

- proběhlo 18. a 19. 4.2015. Programem tohoto setkání byla výroba vlastního linorytu. Linorytem rozumíme techniku tisku z výšky, je náhražkou dřevorytu, výhodou je snadné a rychlé rytí či prořezávání ploch. Zájemci si mohli vybrat z připravených předloh nebo realizovat svůj vlastní motiv. Vznikly originální práce a přání si tuto činnost zopakovat.

Fotogalerie:
Víkendové tvoření č. 1

- proběhlo 7. a 8. 2. 2015. Na programu byla práce s kera-plastovou hmotou, tvorba mozaiky, dárkových tašek ze starých kalendářů a výroba valentýnských přáníček.

Účel našeho setkání se zdařil. Vznikly krásné znaky obce, dárkové taštičky a valentýnská přání.

Fotogalerie:

 

 
Obecní úřad | Úřední deska | Dokumenty, vyhlášky | Historie obce | Aktuality | Kontakty
| město Jaroměř | Královehradecký kraj | město Náchod | Předpověď počasí | počasí výhled podrobně | měření rychlosti internetu | Baskeťáci Josefov |