Domů    Napsat mail    Mapa stránek

Rozsvěcení stromečku

se uskutečnilo první adventní neděli, 27.listopadu 2016. V letošním roce to vypadalo, že nás počasí nezradí a také ne. Bylo krásné, lehce mrazivé, takové jaké má být pro nadcházející vánočí čas. Vánoční koledy nám přišel zahrát Jan Forst se skupinou a kdo chtěl, mohl se přidat. Na zahřátí jsme připravily vánoční punč, svařák a horký jablečný džus. K zakousnutí vánoční perníčky, které jsme napekli v rámci víkendového tvoření, trubičky od p. Linkové, zákusky od naší Renatky a větrníčky od Soni Slezákové. Měly jsme velikou radost z hojné účasti a jediné, co nás trochu potrápilo a za co se, ještě jednou omlouvám, bylo, že nám poměrně brzy došel, jak svařk, tak i punč. A tak se dodělávalo a experimentovalo přímo na místě. A jelikož se vypila i druhá várka, tak doufám, že všem chutnalo.

Děkujem Všem, kdo nás přišli podpořit.

Přejeme Vám krásný advent, v roce 2017 zdraví, štěstí, pohodu a spokojenost

V příštím roce  se na Vás těší

                                                                                                                    Renata, Tereza a Vlaďka

 Víkendové tvoření č. 9

- se konalo 17. listopadu a na programu bylo pečení vánočních perníčků. Blížící se vánoční čas, advent, předvánoční každoroční shon, nakupování, uklízení, zdobení a těšení se, na našeho Ježíška, jsme započali pečením perníčků. Těsto bylo připravené. Válelo se, vykrajovalo, peklo a zdobilo a výsledek - perníčky jako malované a vůně široko daleko :-). Děkujem všem co přišli a pomohli nám napéct perníčky pro naše spoluobčany. A tímto, Vás srdečně zveme, na 2. oficiální rozsvěcení novopleského stromečku, které se uskuteční 27. listopau 2016 od 17,00 hodin.

 

 Víkendové tvoření č. 8

- se konalo ve dnech 5. a 6. listopadu. Tématem dnešního setkání byla výroba vánočních dekorací. V sobotu jsme vyráběli dekorační vánoční kolíčky z keraplastové hmoty a svícny z fimohmoty. Ivanka Pavlátová nás naučila, jak vytvořit nádherného anděla z dekoračního papíru. V neděli jsme dokončili kolíčky (lakování a lepení) a pustili jsme se do výroby svícnů ze zavařovacích a univerzálních sklenic. Na sklenici vytvoříme lepidlem motiv jaký chceme, a poté sklenici obalíme v epsomské soli a dozdobíme dle vlastní fantazie a kreativity. Vznikly krásné a originální svícny, které určitě přinesou radost a naladí vánoční atmosféru.

Fotogalerie:

 Víkendové tvoření č. 7

- se uskutečnilo 28. května 2016. Tématem dnešního setkání byla výroba "Originální hračky" z látky a filcu. Cílem dnešního sobotního setkání byla podpora spolku "Klubko s nití pomáhá, z.s.", který je založený na pomoc dětem a starouškům v České republice.  Tato organizace pomáhá v těchto zařízeních: kojenecké ústavy, domovy pro autistické děti a děti s různým postižením, domovy pro seniory, azylové domy (kde jsou matky s dětmi), "Dětská krizová centra", "Život v kufříku" (pro děti, které jdou do adopce). Vyrobené hračky předáme, společně se sbírkou potřebných věcí, která se uskuteční 2. června 2016 na Obecním úřadě Nový Ples, této organizaci a doufáme, že alespoň částečně přispějeme lidem, kteří to potřebují.

Děkujeme Všem zúčastněným za pomoc.

 

 Vážení a milí spoluobčané,

v přetisku Vám všem, co jste pomohli, tlumočím poděkování paní Heleny Smrkovské, za pomoc pro spolek "Klubko s nití pomáhá".

DĚKUJEME VŠEM, CO POMOHLI  :-)

Dobrý den paní Poláková,
chtěla bych Vám touto cestou poděkovat za pomoc, kterou jste poskytly našim ženám a dětem v Azylových domech v Praze ,Mladé Boleslavy a Boskovicích. Část věcÍ půjde i do domova pro psychiatrické pacienty ve Svojšicích u Kolína. Poděkujte za mě i za maminky všem ženám, které se sbírky účastnily. Jsme Vám moc vděčné. Ty matky potřebují, abychom jim alespoň trochu pomohly. Dám Vám sem linku, abyste mohla nahlédnout na naše stránky. 

-- https://www.facebook.com/Klubko-s-nit%C3%AD-pom%C3%A1h%C3%A1-1667310743532512/

Děkuji a přeji hezký den.
Helena Smrkovská
603 829 121
 

 

 
Povídání s pamětníky aneb Jak se u nás žilo dříve

V rámci "Víkendového tvoření" jsme, dne 12. března, uspořádaly posezení s pamětníky a rodáky Nového Plesu. Po milém přivítání naší Renatky s přítomnými, jsme začali vzpomínáním na staré časy prohlížením dobových fotografií. Každá z nich má svoji historii. Přítomní zavzpomínali na své blízké, na své dětství, dospívání a dobu v které fotografie vznikly. Následovalo velmi úsměvné promítání filmu "Stanování na Vřešťově". Paní Mgr. Šimková, naše kronikářka, přinesla k nahlédnutí kroniky obce, do kterých jsme mohli, po malé instruktáži, nahlédnout. Dále jsme listovali záznamy společenského života a dění obce, historií dobrovolných hasičů a vzniku tělovýchovné jednoty Sokol. 

Setkání bylo velmi milé a dojemné a my doufáme, že splnilo účel. Rády bychom něco podobného v blízké budoucnosti zopakovaly. 

Děkujeme Všem zúčastněným, slečnám Slezákovým, Nikole a Karolíně za perfektní obsluhu a těšíme se na další setkání

Renata, Tereza a Vlaďka

Fofogalerie

 Víkendové tvoření č. 6

- se uskutečnilo 27. února. Tématem dnešního setkní byla "Pyrografie" neboli malování horkou pájkou na dřevo. Název " pyrografika" pochází z řeckého pur-oheň a graphos-psát. Vypalovací pájky mají vyměnitelné hroty, kde každý hrot zanechává svoji speciální stopu. Nejprve jsme se pustili do výroby symbolických dárečků pro naše milé jubilanty, a to znaků obce Nový Ples. Dále si pak přítomní mohli vybrat  z dřevěných předmětů ( srdíčka, motýlci, holubičky, ptáčci, zajíci a vajíčka) a vymalovat si je dle své fantazie.

Fotogalerie:

Obecní úřad | Úřední deska | Dokumenty, vyhlášky | Historie obce | Aktuality | Kontakty
| město Jaroměř | Královehradecký kraj | město Náchod | Předpověď počasí | počasí výhled podrobně | měření rychlosti internetu | Baskeťáci Josefov |