Domů    Napsat mail    Mapa stránek

 ROZSVĚCENÍ STROMEČKU

- se uskutečnilo první adventní neděli, která vycházela tento rok na 3. prosince 2017. Počasí nám přálo již od rána. Bylo mrazivé, takové jaké má být pro nadcházející adventní období. Oproti loňsku jsme změnily své stanoviště a náš malý vánoční trh jsme přesunuly do zázemí u sokolovny. Vánoční koledy nám již tradičně, přišel zahrát Jan Fost s doprovodem. Velmi si vážíme jejich účasti a patří jim veliké poděkování za báječnou atmosféru a krásné písně.

Naše Renatka a Soňa napekly, nechyběly perníčky a letos ani nedošel náš vánoční punč , svařák ani čaj.

Jsme velmi rády a potěšeny, že nám zachováváte Vaši přízeň. Přejeme Vám krásný advent, mnoho zdaru v nadcházejícím roce a hlavně zdraví a pohodu.

Krásné Vánoce a v příštím roce nashledanou

Renata, Tereza a Vlaďka

 

 Víkendové tvoření č. 14,

se konalo dne 25. listopadu 2017. Na programu byla výroba adventních věnců. Byly jsme velmi mile překvapeny účastí na této akci. 

Byly nakoupeny korpusy, občané Nového Plesu, jako p. Vilíkovský, p. Soňa Slezáková a p. Renata Linková dodali větvičky a mohlo se začít tvořit. Atmosféra, která se zde vytvořila, se nedá popsat. Byl zde tvůrčí duch, radost z tvoření, dobrá nálada a troufám si říct, že i sounáležitost a hlavně krásná předvánoční atmosféra.

Děkujeme Všem, kteří přišli, tvořili a vytvořili krásnou atmosféru

 Víkendové tvoření č. 13

- se konalo 17. listopadu. Rok se sešel s rokem a před námi je blížící se vánoční čas, advent a nejkrásnější den v roce, Štědrý den.K vánočnímu času neodmyslitelně patří pečení vánočních perníčků, a to bylo na programu dne. Již potřetí jsme se pustili do válení, vykrajování, pečení a zdobení. Perníčky jsou krásné a voňavé a připravené pro naše milé spoluobčany.

Děkujeme všem zúčastněným, kteří je nám pomohli vyrobit Přijďte je ochutnat.

Srdečně Vás všechny zveme a těšíme se na Vás 3. prosince na 3. oficiálním rozsvěcení novopleského stromečku od 17,00 hodin.

Vlaďka, Renata a Tereza

 

 

 

Víkendové tvoření č. 12

- se uskutečnilo 7. října 2017 v čase od 14,00 do 18,00 hodin. Na programu byla podzimní dekorace. Základem byl hliněný květináč a nepřeberné množství přírodního materiálu - flora hmota pro zapichování přírodnin, větve, kaštany, šípky, březová kolečka, pytlovina, korálky, barevné sušené květiny atd. Do květináče jsme dali flora hmotu, povrch pokryli sysalem a dali se do kreativního aranžování přírodnin. Vznikly originální květináče, inspirované podzimními barvami a náladou.
 Víkendové tvoření č. 11

- se uskutečnilo 30. září 2017 v čase od 14,00 do 18,00 hodin. Na programu byla ubrousková technika a výroba přírodních váziček. Rozdělili jsme se do dvou skupin. Jedna skupina se věnovala ubrouskové technice, která spočívá v nanesení lepidla "Herkules" na plochu předmětu, který jsme si chtěli touto technikou ozdobit. V našem případě to byla prkénka. Vybrali jsme vhodný ubrousek, odstranili jsme z něho dvě spodní vrstvy, tady to byla trošku hra nervů, abychom dostali pouze přední část. Nalepili jsme obrázek a následně přetřeli buď lepidlem nebo lakem a nechali zaschnout. Prkénko jsme si mohli nejprve nabarvit temperovými barvami vhodného odstínu vybraného ubrousku. A obrázek na zeď byl na světě.

Druhá skupina se dala do tvorby přírodních váziček. Zde jsme použili skleněné zkumavky, kůru, vetvičky, šišky a další přírodní materiál. A originální vázičky byly také na světě. Skupiny se posléze vyměnily, aby si každý zkusil obě výtvarné techniky.  

Doufáme, že jste se příjemně pobavili, odpočinuli si a zanecháte nám svoji přízeň.

 Povídání s pamětníky aneb jak se u nás žilo dříve

Druhý ročník "Povídání s pamětníky aneb jak se u nás žilo dříve" se uskutečnil dne 29. března 2017. Už vloni jsme slibovaly, že bychom rády pokračovaly  v povídání s pamětníky a rodáky obce Nový Ples. Podpořeny reakcí na první setkání, jsme tedy uspořádaly další setkání. Na programu byla historie DSH, vznik loutkového divadla, historie TJ Sokol. O vzniku DSH velmi poutavě a s humorem pohovořil p. Milan Slezák. Dozvěděli jsme se, že DSH znikl  v roce 1929, že v roce 1934 byl vytořen tzv. Paličský dopis, který popisoval události neobvyklých požárů v obci. Jeho vyprávění bylo velmi poutavané a bylo odměněno velkým potleskem. Poté se ujal slova p. Ing. M. Zich. Velmi podrobně nám popsal strukturu obce, čísla popisná jednotlivých stavení, kde kdo žil a všechny živnosti, které v obci existovaly a zajišťovaly soběstačnost obce. S úctou jsme naslouchali  vyprávění a obdivovali neuvěřitelnou paměť našeho milého p. Zicha. Dále nám objasnil vznik loutkového divadla. Původně zde existovala 3 divadla: kočovné, školní a amatérské. Vyprávění p. Zicha bylo též odměněno velkým potleskem. Na závěr pohovořila p. Mgr. J. Šimková o historii TJ Sokol. TJ Sokol byla o přesných 10 let starší než DSH. Cvičení dětí, mládeže a dospělých začínala letním a zimním cvičením. K cvičení se využívala obrovská louka. I Mgr. Šimková byla odměněna potleskem. No a potom se povídalo, vzpomínalo, prohlíželo dobové fotografie.

Všem, kteří přišli moc děkujeme za účast a budeme se těšit příští rok na další setkání.

Renata, Vlaďka a Tereza

 

 Víkendové tvoření č. 10

- se uskutečnilo dne 9. března 2017. Na programu byly ukázky textilních technik - ručně vyrobené  textilní brože, pásky a náramky. Program jsme měly rozvržený do dvou časových bloků, od 9-12 hodin výroba textilních broží, od 13-16 hodin výroba pásků a náramků, ukázka tkaní na hřebenovém stávku. Pro výrobu textilní brože jsme potřebovaly nejenom barevný filc, ale i korálky, knoflíky a bavlnky. Opět vznikly originální brože. K ukázce práce na hřebenovém stávku došlo odpoledne, ale žádný z účastníků se k výrobě pásků a náramků nedostal, protože všichni byli plně pohrouženi do výroby broží. Proto jsme se rozhodly přesunout tkaní do jiného Víkendového tvoření. Tentokrát se nás nesešlo mnoho, ale kdo přišel, vyzkoušel si novou ruční techniku, popovídal si, relaxoval a odnesl si domů svoji vlastní, ručně vyrobenou brož.

 

Obecní úřad | Úřední deska | Dokumenty, vyhlášky | Historie obce | Aktuality | Kontakty
| město Jaroměř | Královehradecký kraj | město Náchod | Předpověď počasí | počasí výhled podrobně | měření rychlosti internetu | Baskeťáci Josefov |