Domů    Napsat mail    Mapa stránek

 Rozsvěcení stromečku,

připadlo letos na 2. prosince, první adventní neděli. Náš malý vánoční trh jsme uspořádaly na osvědčeném stanovišti z loňského roku, a to u místní sokolovny. Zde jsme prezentovaly naše výrobky, na kterých se podíleli všichni naši věrní spoluobčané a děti.

K dobré náladě nám hrála kapela Jana Forsta společně s Šárkou Vávrovou. A hráli nádherně, zazněly nejznámější vánoční koledy a my jim moc a moc děkujeme !!!!!!

Samozřejmě, že nechyběl vánoční punč, svařák a teplý čaj. K zakousnutí naše perníčky a tradičně cukrovinky od naší Renatky a Soni Slezákové - děkujeme.

Letos jsme měly jedno velké překvapení - stromeček, který zajistil p. Ing. Mrázek - děkujeme, přímo u našeho stanoviště a společně se všemi přítomnými jsme ho rozsvítili. Krásné papírové ozdoby vyrobila Štepánka se svým synem Vojtou - děkujeme. 

Co nás opět zradilo, bylo počasí, pršelo a bylo mrazivo. I přes nepřízeň počasí jste přišli a my Vám všem moc děkujeme za Vaši podporu.

Jsme rády, že tento náš nápad, začíná být krásnou tradicí.

PŘEJEME VÁM KRÁSNÉ PROŽITÍ VÁNOČNÍCH SVÁTKŮ, ZDRAVÍ, POHODU A ÚSMĚV NA TVÁŘI PO CELÝ ROK 2019

A HLAVNĚ SE NA VÁS MOC A MOC TĚŠÍME 

Vlaďka, Renata a Tereza 

  Víkendové tvoření č. 19, 

se konalo 24. listopadu, týden před první adventní nedělí. To znamená, že jediným možným programem dne byla výroba adventních věnců. Větve jsme získaly od p. Ing. Mrázka (hajného), slaměné věnce nám pomohla sehnat p. Vraná a dekorační materiál jsme nakoupily, kde se dalo. A mohli jsme začít - nařezat, navázat, nazdobit a doladit každý jednotlivý věnec buď adventní nebo dekorační. 

Všechny jsou velmi krásné a doufáme, že potěší a udělají radost v mnoha domácnostech.

Děkujeme
 Víkendové tvoření č. 18, 

se konalo, již tradičně, 17. listopadu. Troufám si říct, že toto tvoření je jedno z nejoblíbenějších. Na programu bylo pečení vánočních perníčků. A sešlo se nás opravdu hodně. Zato jsme velmi rády. Těsto nám připravila naše Renatka a bylo úžasné. Co se týče zdobení perníčků, musím konstatovat, že rok od roku jsme lepší a lepší. No prostě, zadařilo se. Provoněli jsme celý obecní úřad, nasáli vánoční atmosféru a udělali radost našim nejmenším.

Děkujeme
 Víkendové tvoření č. 17,

se konalo ve dnech 20. a 21. října. Rok utekl jako voda a nejkrásnější svátek v roce "Vánoce" se kvapem blíží. Na programu dne tedy byla výroba vánočních dekorací. Námětů, nápadů a inspirace bylo velmi mnoho. My jsme se rozhodli pro tvorbu nevšedních andělů, svícnů a vánočních květináčů. A tak jsme pracovali s naším velmi oblíbeným přírodním materiálem, osvědčenou keraplastovou hmotou, papírem, provázky, sysalem a dalšími surovinami. Opět se projevila kreativita všech zúčastněných. 

Strávili jsme dvě příjemná odpoledne, vyčistili jsme si hlavy od všedních starostí (doufám ) a  především jsme vyrobili nádherné dekorace. Děkujeme

 
 Víkendové tvoření č. 16,

se konalo dne 28. září 2018. Na programu dne byla tvorba "Zvonkoher".Keramické, dřevěné nebo přírodní zvonky a zvonkohry rozveselí svým zvukem Váš domov, zahradu či pergolu. Zvonkohra jsou zvláštní hudební nástroje, konkrétně idiofony, jejichž každý tón je vytvářen vlastním kovovým laděným elementem, které jsou ve větší sérii seskupeny tak, že umožňují hraní melodie.

Naším cílem nebylo vytvoření dokonalého hudebního nástroje, ale vytvoření originální iluze, která ozdobí Váš domov, zahradu či pergolu.

Doufáme, že se nám to povedlo a že jste strávili příjemné páteční a také sváteční odpoledne.

Těšíme se na další setkání

 

 
 Víkendové tvoření č. 15

- se konalo 24. února 2018. Tématem dnešního tvoření bylo "Abstraktní umění" - malba na plátno a koláž z různého materiálu.

Malbou na plátno jsme se nechali inspirovat americkým abstraktním malířem Jacksonem Pollockem. Svá vrcholná díla vytvořil technikou drippingu, což znamená, že naléval nebo nakapával aluminiové malby na rozměrné plátno. My jsme použili malá plátna a temperové barvy, což vůbec nezmenšovalo naše nadšení a zápal pro výtvarnou práci, která probíhala pod odborným vedením naší výtvarnice Terezky. 

Dalším tématem byla koláž z různého druhu materiálu jako jsou např. knoflíky, drátky, bavlnky a vše co si kdo přinesl nebo si vybral z nabízeného materiálu. 

Vznikly krásné obrázky a proběhlo další tvůrčí odpoledne.

Děkujeme 


Obecní úřad | Úřední deska | Dokumenty, vyhlášky | Historie obce | Aktuality | Kontakty
| město Jaroměř | Královehradecký kraj | město Náchod | Předpověď počasí | počasí výhled podrobně | měření rychlosti internetu | Baskeťáci Josefov |