Domů    Napsat mail    Mapa stránek

 Rozsvěcení stromečku, 

se konalo první adventní neděli 1. prosince 2019. Letos, náš malý vánoční trh, probíhal na novém stanovišti, a to u Klubovny na vnějším prostranství. K zakoupení, za symbolickou cenu, byly adventní a dekorační věnce, drátkovaní a dřevění andělé, svícny a další dekorace. Výrobky byly opět vytvořeny v rámci víkendového tvoření. Nechyběl vánoční stromeček (dárek pro všechny zúčastněné od Ing. Mrázka), který se po odpočítání rozsvítil a zahájil tak nejkrásnější období v roce - Vánoce. Dobu plnou očekávání, splněných přání, setkání s rodinou a přáteli.

Velké poděkování patří hudební skupině Jana Forsta, která nás doprovází a zahajuje adventní dobu od prvopočátku. 

Nechyběly naše perníčky, které jsme napekli 10. listopadu, sladké potěšení od naší Renatky a Soni Slezákové, no a samozřejmě čaj, svařák a punč - letos došel velmi rychle - OMLOUVÁME SE A SLIBUJEME, ŽE SE POLEPŠÍME.

DĚKUJEME VŠEM, KDO PŘIŠEL, VÁŽÍME SI VAŠÍ ÚČASTI A PODPORY A PŘEJEME VÁM VŠE DOBRÉ V ROCE 2020

V novém roce se na Vás Těší Vlaďka, Renata a Tereza

 Fotografie z akce naleznete ve fotogalerii obce

 Víkendové tvoření č. 24,

se konalo dne 23. listopadu od 14,00 do 18,00 hodin. Čekalo nás další z oblíbených setkání, a to tvorba adventních věnců. Slaměné věnce byly zakoupeny, smrkové a jedlové větve dodány od Ing. Mrázka (místostarosty) a samozřejmě nepřeberné množství vánočních dekorací, které čekalo na své využití. Výroba mohla začít. Někteří vázali a někteří zase raději zdobili a také byli tací, kteří si svůj adventní nebo dekorační věnec vytvořili celý. Naše velké poděkování patří panu Vilikovskému, našemu hlavnímu vazači. V letošním roce, kdo chtěl mohl si vyrobit věnec v duchu staročeských Vánoc. K dispozici byly jak slaměné ozdoby, tak upečené perníčky. Troufám si říct, že ve vázání a zdobení jsme rok od roku lepší a lepší. Prostě krása.

Děkujeme Všem zúčastněným za jejich pomoc při výrobě věnců pro náš malý adventní trh a za příjemně strávené odpoledne 

 Víkendové tvoření č. 23

- se konalo dne 10. listopadu 2019. Náplní dne bylo asi nejoblíbenější téma roku, a to pečení vánočních perníčků.

Těsto jsme měli připravené od naší Renatky a na nás tedy zbylo válení, vykrajování, pečení a samozřejmě to nejdůležitější, zdobení. 

Perníčky se nám povedli, jsou krásné, nazdobené, voňavé a hlavně připravené pro Vás, Vážení spoluobčané. Je to takové malé poděkování za Vaši přízeň.

Těšíme se na Vás na posledním setkání, kde nás čeká výroba adventních nebo dekoračních věnců.

Vlaďka, Renata a Terka

 Víkendové tvoření č. 22

- se konalo dne 19. října 2019 a tématem dne byla" Vánoční dekorace". Jelikož se nám kvapem blíží "Vánoce", dnešní program byl zaměřen na výrobu svícnů a patchworkových vánočních koulí.

Patchwork je technika, kde se jedná o sešívání kousků materiálů.Látky mohou být různých velikostí a nemusí to být vždy jen čtverec. Všíváním různých barevných trojúhelníků mohou vznikat rozmanité geometricé vzory, jak to bylo zřejmé u našich polystyrenových koulí. Patchwork lze využít skutečně všestranně.

Při výrobě svícnů jsme použili zavařovací lahve, samolepící tapetu, šablony s vánoční tematikou a akrylovou barvu nebo sprej. 

Asi se neustále opakuji, ale opět vznikly originální práce našich věrných návštěvníků.

Děkujeme za účast a těšíme se příště :-)

 

 
 Víkendové tvoření trošku jinak, 

se konalo dne 27.7.2019 a znělo přesně takto:

BABIČKY A DĚDOVÉ, jestli nechcete jen doma sedět, potom by jste měli vědět, že v sobotu 27.7.2019 od 16,00 hodin se v klubovně u tenisových kurtů koná POSEZENÍ S HARMONIKOU.

Sešlo se nás opravdu hodně a my Vám moc děkujeme za Vaši účast.

Zpívali jsme, společně s panem Brandejsem, harmonikářem. Soutěžili jsme, a to ve čtyřech disciplínách:

- puzzle a poznej osobnost

- co je to za píseň, co nám p. Brandejs hraje

- ustálená slovní spojení 

- poklady z půdy

Při plnění jednotlivých disciplín bylo vidět plné nasazení jednotlivých družstev: Babky, Čiperky, Rychlá rota a Rychlonožky. Ale hlavně jsme se setkali, pobavili se a zasmáli, a to byl účel našeho setkání. My jsme se bavily náramně a doufáme, že i Vy.

A jestli ano, tak se na Vás těšíme příště.

Vlaďka, Terka a Renata

  Víkendové tvoření č. 21

se konalo dne 13. dubna. Tématem tvoření byly "Velikonoční dekorace" neboli velikonoční dílničky. Zaměřily jsme se na výrobu jednoduchých velikonočních věnců z březových větviček, jednoduchých hnízd pro kuřátka a samozřejmě výrobu zajímavých kraslic. Základem pro tvorbu dekorativních kraslic byla vyfouklá vajíčka a polystyrenová vejce.

Zvolily jsme tyto techniky zdobení: omotávání vajec bavlnkami, mramorování vajec (práce s barevnými laky na nechty), polepování stuhou, ubrouskovou techniku, zápichy dekorativních květin do polystyrenových vajec.

Opět vznikly zajímavé a krásné dekorace, které jistě přispějí k výzdobě domů, oken a vchodů v nadcházejících jarních svátcích Velikonoc.

Přejeme krásné Velikonoce a děkujeme za účast 

Příště se na Vás těší Renata, Terka a Vlaďka

 

 

 Víkendové tvoření č. 20

se konalo dne 17. února. Tématem tvoření bylo "Drátování" a výroba jednoduchých přírodních krmítek pro ptáky. 

Drátování je kreativní technika, ze které si můžete vyrobit neuvěřitelně krásné věci, jako například jednoduché šperky, závěsné dekorace a zápichy do květináčů. Tuto techniku jsme zařadily do programu poprvé a samy se jí stále učíme. Pro dnešní tvorbu jsme si připravily jednoduché dekorativní motivy - drátovaný ptáček, motýl, květiny a srdce.

Jelikož je zima a všichni dobře víme, že drobné ptactvo potřebuje naší pomoc, rozhodly jsem se pro výrobu jednoduchých přírodních krmítek. Z připraveného materiálu si mohli naši účastníci vybrat ze dvou druhů a začít vyrábět.

Strávili jsme příjemné odpoledne, ve kterém vznikly krásné výrobky.

Děkujeme za účast a těšíme se na Vás zase příště :-).

 

 


Obecní úřad | Úřední deska | Dokumenty, vyhlášky | Historie obce | Aktuality | Kontakty
| město Jaroměř | Královehradecký kraj | město Náchod | Předpověď počasí | počasí výhled podrobně | měření rychlosti internetu | Baskeťáci Josefov |